Як друкувати з застосуванням ICC-профілю

Як друкувати з застосуванням ICC-профілю

Основною вимогою для коректного друку із застосуванням ICC профілю є відключення всіляких «покращувачів» в драйвері принтера та виведення на друк «чистого» зображення із застосуванням індивідуального колірного профілю.

Вступ

Перш ніж почати описувати технічні нюанси друку із застосуванням колірного профілю, необхідно описати кілька, найбільш часто зустрічаються, питань:

 • Зображення на моніторі та на відбитку. Є припущення, що відкалібрував монітор й побудувавши колірний профіль для принтера можна отримати абсолютно однакове зображення. Це в корені не так і навіть більш, це неможливо. На цей час не розроблений принтер, здатний відтворити всі кольори, які Ви зустрічаєте в реальному житті й навіть на моніторі. При використанні CMYK принтера, чорнила (Cyan, Magenta, Yellow, Key або Black), нехай в принтері буде 6 і навіть більше кольорів чорнила, колірний обхват дуже далекий від реального світу та охоплення сучасних моніторів. Виходячи з цього порівнювати фото «в лоб» з монітором велика помилка і Ви завжди будете розчаровані результатом.
 • Час висихання чорнила. Після нанесення чорнила на папір друкувальним пристроєм, в товщині листа починаються складні хімічні процеси, активно продовжують 12-30 хвилин. Далі протягом наступних кількох годин чорнило просихають і закріплюються. Це все впливає на колір відбитка. Не поспішайте з переглядом відразу з принтера, дайте чорнила закріпиться і просохнути. Саме з цього ми просимо замовників профілю для друкувального пристрою просушити мішені протягом доби.
 • Перегляд фото та освітлення в приміщенні. Ще одна тема викликає дуже багато питань. Існує безліч стандартів освітлення і ми не закликаємо Вас встановлювати дороге стандартизоване освітлення в залі, де висять рамки з фото. Але необхідно розуміти – температура освітлення відіграє ключову роль у формуванні відбитого зображення. Корисно знати що всі профілі (якщо не вказано іншого замовником) ми будуємо для стандарту висвітлення D50 – денне світло є стандартом в поліграфії. Нижче простий приклад людини якого не влаштовував профіль через жовтизну на відбитку. І результат на тому же келиху, але вже на вулиці при денному світлі.
color_temperature_water
Один й той же келих, при перегляді в приміщенні з «теплим» освітленням і на вулиці з яскравим денним світлом.
 • Універсальний профіль скачаний з інтернету. У переважній більшості випадків такий профіль працювати не буде або буде давати не задовільний результат. Кожен принтер індивідуальний, кожен фотопапір має свої властивості та склад. Універсальний профіль враховує параметри того принтера + чорнила + паперу на яких його будували.

Додавання колірного профілю ICC в систему

Для додавання колірного профілю в систему досить натиснувши на файлі правою кнопкою миші вибрати пункт Встановити профіль, або помістити файл профілю в папку шляхом: C:\Windows\System32\spool\drivers\color чи HD/Library/ColorSync/Profiles для Mac. Саме в цій папці зберігаються профайли використовувані самою системою і програмами.

pechat_s_profilem-0
Установка колірного профілю в систему.

Попередній перегляд

Навчімось дивитися фото із застосуванням колірного профілю для Вашого друкувального пристрою. Ми будемо використовувати ПО Adobe Photoshop як найбільш поширене ПО у людей що працюють з графікою. Для демонстрації будемо використовувати візуальний тест «Хакамада» від Олексія Шадріна.

pechat_s_profilem-1
Відкриваємо зображення, відмовляємося від використання вбудованого колірного профілю. Ми повинні отримати «чисте» зображення.
pechat_s_profilem-2
Відкрите в Adobe Photoshop зображення.

Далі необхідно застосувати до нашого зображення колірний профіль, для цього скористаємося меню: Перегляд – Варіанти кольоропроби – Замовлений і виберіть раніше встановлений профіль.

pechat_s_profilem-3
Вибір робочого профілю: Перегляд – Варіанти кольоропроби – Замовлений

У наступному вікні, яке називається “Параметри замовний кольоропроби» виберіть із запропонованого списку «імітує. пристрою »профіль, що відповідає вашому принтеру.

pechat_s_profilem-4
Виберіть колірний профіль Вашого пристрою. Тепер Ви можете працювати в колірному просторі друкувального пристрою і бачити приблизно картину на друку.

Окремо хочеться сказати за налаштування «Імітувати колір паперу» На відміну від кольору монітора, який є адитивними (утворюються з поєднання кількох кольорів) і світяться, кольору чорнила субтрактивні та не світяться, а відбивають світло що падає. Контраст між чорним й білим кольором, на моніторі, значно вищий за курс фотопапері. Для компенсації різниці, наскільки це можливо, використовується функція «Імітувати колір паперу». Рекомендуємо включати цю функцію, для отримання максимально схожого зображення.

Для швидкого перегляду зображення сходинка і зображення в тому вигляді в якому воно буде надруковано використовується комбінація Ctr + Y. Подивімося як буде виглядати зображення в оригіналі та вид зображення на печатці. Для прикладу візьмемо профіль Epson PX1004 – офісний апарат, основне завдання якого друк офісних документів.

pechat_s_profilem-5
Попередній перегляд зображення з використанням колірного профілю.

Друк з використанням профілю

Основним завданням при друку є відключення всілякого втручання драйвера в налаштування корекції. Натисніть клавіші Ctr + P потрапляємо в діалогове вікно друку.

pechat_s_profilem-6
Діалогове вікно друку Adobe Photoshop

Пройдемо по важливім налаштуванням що стосуються передачі кольору відбитків:

 • Налаштування принтера – виберіть принтер;
 • Управління кольором – Кольором управляє Photoshop, вкрай важлива настройка, саме вона передасть правильний колір на друк;
 • Метод візуалізації – рекомендуємо «перцепційний» як найбільш точний метод візуалізації (перетворення, приведення кольорів які залишаються поза зоною охоплення принтера до зони колірного охоплення принтера) зображення перед виведенням в друк. «Насиченість» так само дуже часто використовується, але даний метод не відображає реальну передачу кольору, але робить фото яскравими й більш привабливими, що добре допустимо в рекламі. Ми залишаємо цей пункт на Ваш вибір та експерименти.
 • Компенсація точки чорного – вимкніть.
pechat_s_profilem-10
Налаштування для друку з профілем
 • Налаштування принтера – виберіть Ваш пристрій;
 • Управління кольором – Кольором управляє Photoshop
 • Профіль принтера – вибираємо профіль, який будували для Вашого принтера

Наступним кроком йде настройка драйвера принтера. Необхідно виконати дві основні умови:

 1. Налаштування якості, фотопаперу і так далі – повинні бути такими ж як і при друку мішеней перед побудовою профілю;
 2. Відключення будь-яких кольорокорекції в драйвері принтера
pechat_s_profilem-9
Виставте налаштування якості та носій в точності з настройками при друку кольорових мішеней. Вимкніть управління кольором.

Збережіть налаштування і запустіть на друк.

Замовити персональний профіль ICC для Вашого принтера або БФП

Замовити персональний профіль для сублімаційного принтера або БФП

Pacxodka

Пишем о печати и печатающих устройствах.

Статьи по теме

Печать тестовых шкал для калибровки принтера 0 коментарів

Печать тестовых шкал для калибровки принтера

Как печатать с применением ICC-профиля 0 коментарів

Как печатать с применением ICC-профиля

Печать мишеней для сублимационного принтера 0 коментарів

Печать мишеней для сублимационного принтера

Картридж HP 305, HP 305 XL – инструкция по заправке 0 коментарів

Картридж HP 305, HP 305 XL – инструкция по заправке

No Comment

Залишити відповідь